Stylowe garnitury i marynarki młodzieżowe

Od wielu stuleci, mężczyźni w garniturach wzbudzają wielkie zainteresowanie i poważanie nie tylko u przedstawicielek płci pięknej. Już od najmłodszych lat matki stroją swoich małych synków. Dzięki temu strojowi nawet najbardziej tradycyjna chwila może poważnie zyskać na cudzie i dostojności.

Kiedyś pierwszy garnitur mężczyzna zyskiwał w okolicy studniówki, ewentualnie egzaminu maturalnego. Obecnie swoje pierwsze garnitury niektórzy mają szyte już z okazji swojego chrztu. Pierwsze garnitury młodzieżowe pojawiają się na egzaminach gimnazjalnych. Młodzież prezentuje się w nich szykownie i elegancko. Większość wybiera klasyczne kroje, które nie podlegają czasowym konwenansom. Przy kreowaniu szarmanckiego stylu młodzieżowego, warto pamiętać o kilku prostych zasadach.
Przede wszystkim, zastanów się nad kolorem. Czarny jest uniwersalny jeśli planujemy go nosić wieczorowa porą, np. podczas balu gimnazjalnego czy studniówki. Ale zgodnie z zasadami elegancji nie nadaje się na egzaminy czy rozmowy o pracę.

Ale jak można zauważyć, mało kto przywiązuje do tego wagę. Brązowy uchodzi za mniej formalny, ale tego z kolei nie powinniśmy zakładać na imprezy wieczorowe. Unikają tego koloru biznesmani, bankierzy, managerowi oraz prawdziwi gentelmani. Nie każdy może pozwolić sobie na kupno kilku garniturów tym bardziej, że ich średnia cena plasuje się między 250 zł do nawet i kilku tysięcy. Najbardziej uniwersalne są więc garnitury w kolorze granatowym jak również troszkę mniej biznesowe szare i grafitowe.

Nie lada problemem jest też wybranie odpowiedniego materiału. Tak samo jak nie ma uniwersalnego koloru garnitury, nie istnieje też taki materiał. Jest rzecz, którą możesz sprawdzić. Mianowicie skład materiału. Bez względu na porę roku unikaj materiałów z domieszką poliestru albo akrylu. Nawet kapitanowi szkolnej drużyny piłkarskiej nie pomoże w świetnie skrojony garnitur w porównaniu ze spoconym ciałem. Nie wybieraj także garniturów, które szybka się mną.

Drogi maturzysto, nie daj się zwieść trendom. Co prawda garnitur powinien być jak najlepiej dopasowany do sylwetki, jednak bez przesady. Te, które są modnie zwężane, w przyszłym sezonie na pewno nie będą nadawały się do założenia.
Jeśli minął już okres twojego „wzrastania” młody człowieku, warto zastanowić się, czy nie dobry pomysłem byłoby uszycie garnituru na miarę. Jednak to koszt rzędu tysiąca do nawet i dwóch tysięcy złotych. Z drugiej strony w trakcie szału przedstudniówkowych zakupów, wielu chłopaków wzorem dziewcząt planują shopping po outletach. Wiele takich zakupów owocuje przydatnością po czasy studenckie.