Oryginalne modele marynarek

Młodość rządzi się swoimi prawami. Swoistym szaleństwem, na które można sobie pozwolić jest eksperymentowanie z modelami marynarek. Trendy wyznaczają także celebracji projektanci. Zobaczmy, jakie oryginalne wzory można wybrać.

Wśród prostych stylów wyróżniamy dwie opcje: europejski i amerykański. Ten pierwszy mogą wybrać jedynie osoby o smukłej, szczupłej sylwetce, amerykańska więc jako bardziej obszerna dedykowana jest mężczyznom o krąglejszych kształtach. Koniecznie zwróć tez uwagę na rozcięcia po bokach, czyli klapy. Marynarka z jednym rozcięciem pasuje tylko panom tęższym. Jeśli masz wąskie ramiona, wybierz szerokie klapy, dla ramion szerokich pasują klapy wąskie. Podobne zastosowania mają guziki, ich ilość i rzędy. Poszukiwanie oryginalnych zastosowań podobnych tricków z widocznymi elementami marynarki zapoczątkowali młodzi już bardzo dawno temu. Z powodzeniem korzystają z nich projektanci i najlepsi krawcy.

Okres świąteczny sprzyja kreowaniu wizerunku eleganckiego ale jednocześnie oryginalny. Wielu z nas, młodzi mężczyźni eksperymentuje z materiałami, z których są wykonywane marynarki. Najlepiej w ostatnich czasach sprawdzają się modele wykonane z aksamitu. Jak nic innego bardzo dobrze podkreśla świąteczny nastój. Mogą sobie na nią pozwolić właśnie młodzi chłopcy. Mężczyźni o barczystych, dużych figurach, nie pomogą się swobodnie układać aksamitowi. Pamiętaj także o wyborze koloru. Wybieraj jedynie stonowane odcienie czerni, ciemnej zieleni czy granatu. Jeśli wybierasz się na zabawę karnawałową, spokojnie możesz wybrać krzykliwe barwy. Co więcej świetnie komponują się zarówno z klasycznymi spodniami od garnituru jak i dżinsami czy skórzanymi spodniami motocyklowymi.

Coraz częściej do łask wkradają się marynarki wykonane ze sztruksu. Wydają się być najmniej oficjalne. Jednak zadziwiająco dobrze prezentują się zarówno na mężczyznach szczupłych jak i lepiej zbudowanych. Koniecznie powinny posiadać kilka kieszeni.
Salony wizytowej mody męskiej jak i sieciowi młodzieżowe bardzo chętnie prezentują w ostatnim czasie modele z lamówkami jak również ozdobnymi obszyciami. Przy zakupie warto jednak pamiętać, że ten wybór będzie ci służył przeważnie tylko jeden sezon.
Na koniec zapamiętaj, że przed kupnem marynarki, warto zmierzyć co najmniej kilka różnych modeli. Dzięki temu sprawdzisz, który akurat pasuje do twojej sylwetki. Niektóre oryginalne połączenia nie do końca się sprawdzają. Ale czegóż nie robi się, aby zaistnieć w towarzystwie.