Najmodniejsze kolory i kroje

Odkąd projektanci mody „odkryli” garnitur, nie zatraca się jego elegancka wymowa i niezwykła prezencja. Co mówi się, że to jedno z najbardziej klasycznych ubrań, ale i tak możemy zauważyć wpływ modowych trendów na rynku eleganckiej męskiej mody odzieżowej. Prawda jest także fakt, że kierunki modowe lubią się powtarzać.

Współcześnie zauważa się przewagę modeli dwuczęściowych, złożonych ze spodni i marynarki, kamizelki są zarezerwowane raczej dla strojów ślubnych. Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów garniturów. Styl ślubny zarezerwowany jest tylko dla Panów Młodych. Coraz częściej są szyte na miarę podobnie jak suknia ślubna. Możemy wybierać z wielu modeli, często są wykonane z połyskujących materiałów aby jeszcze bardziej przykuwać wzrok gości weselnych. Garnitury wizytowe są najbardziej klasyczne.

Mężczyźni zakładają je na wszelkie ważne uroczystości, od chrztów, przez komunie, po bierzmowania, zaręczyny, wesela czy towarzyszenie w ostatniej drodze podczas pogrzebów. Wszyscy managerowie, pracownicy biur, przedstawiciele handlowi i pracownicy pokrewnych zawodów szybko zaprzyjaźniają się z garniturami biznesowymi, które powinny odpowiednio podkreślać atuty i prestiż danej osoby. Dla wielbicieli tego stroju projektanci wielkie pole do popisu mają w przygotowywaniu modeli weekendowych. Obecnie szczególnie poszukiwane są te wykonane ze sztruksu czy aksamitu.

Rynek zalewają wręcz przeróżne modele i kroje. Jednak moi drodzy, pamiętajmy, że nie wszystkim jest we wszystkim ładnie. Nie ma szczególnej dedykacji dla modeli z modnymi ostatnio klapami ostro zarysowanymi do góry. Jeśli jesteś niskim panem „z brzuszkiem” wybieraj raczej garnitury czarne, które optycznie cię wyszczuplą. Dla ciebie są też jednorzędowe dopasowane marynarki. Wysocy i dobrze zbudowani mężczyźni niespecjalnie będą wyglądać w modelach jasnych, mocno dopasowanych oraz dwurzędowych. Przede wszystkim będziesz wyglądać na jeszcze wyższego. Ale wysocy i szczupli powinni wybrać garnitury z dłuższymi marynarkami o poszerzonych ramionach. Nie dla ciebie są czarne modele oraz te z prążkowanymi deseniami. Niscy i szczupli chłopcy i mężczyźni świetnie będą wyglądać szczególnie w jednorzędowych marynarkach. Obecnie w najlepszej sytuacji są mężczyźnie o idealnej sylwetce. To oni mogą sobie pozwolić na kupno garniturów bardziej dopasowanych z podniesionymi w stanie spodniami. Najmodniejszym ostatnio kolorem jest granat. Ale tylko intensywne odcienie na matowych tkaninach.

Bez względu na aktualnie królujące desenie materiałów i kroje, zastanów się nad kolorystyką. Jasne garnitury zakładamy tylko na nieformalne okazje i raczej późna wiosną oraz latem. Ciemne kolorystycznie garnitury zakładamy raczej na formalne okazje. Na pewno dobre wrażenie zrobisz, gdy założysz go na wyjście do teatru z dziewczyną.