Jasne na lato z lnu i bawełny

Wielkimi krokami zbliża się lato. Nie da się ukryć, że jeszcze kilka miesięcy dzieli nas od ciepłej, upalnej pogody. Masz pracę, która wymaga od ciebie noszenia garnituru na co dzień? Martwi cię to, że twój stary, wysłużony garnitur musi wylądować w koszu? Nie lubisz zakupów i nie znasz się na modzie? Chciałbyś elegancki garnitur, który pozwoli oddychać twojemu ciału w lecie i sprawi, że będziesz czuł się komfortowo? Spokojnie, jesteśmy tu, by ci pomóc. A zatem do dzieła.

Garnitury letnie a garnitury zimowe

Jeśli myślisz, że nie ma różnicy między garniturami letnimi a zimowymi, to jesteś w dużym błędzie. Różnic jest bardzo wiele. Począwszy od samego koloru garnituru, po jego krój i wykonanie a także materiał, z jakiego został zrobiony. Choć może ci się to wydawać nieprawdopodobne, wszystko to ma istotny wpływ na twoje samopoczucie.

Po pierwsze kolor

Garnitur letni koniecznie powinien być w kolorze jasnym, jak najjaśniejszym. Must have tego sezonu są białe garnitury męskie ze spodniami w kantkę i dwurzędową marynarką. Świetnie nadają się nie tylko na wieczorne wyjście, na ślub czy wesele ale również do pracy czy na spotkanie biznesowe. Zdecydowanie zrezygnuj z ciemnych, przytłaczających kolorów. Na lato nie będą tez najlepsze kraty, grochy, geometryczne wzory. W tym sezonie królują gładkie jednokolorowe garnitury.

Po drugie tkanina

Sztruks jest modny ale nie bardzo nadaje się w sezonie letnim. Zdecydowanie lepiej odnajdzie się w zimie i miesiącach przejściowych. W lecie najlepiej sprawdzą się jasne garnitury z lnu i bawełny. Są nie tylko eleganckie i modne ale przede wszystkim zdrowe i przyjemne dla ciała. Ich dużym plusem jest to, że pozwalają naszemu ciału oddychać swobodnie, dzięki czemu nie pocimy się tak bardzo i nie wydzielamy nieprzyjemnego zapachu, który jest chyba zmorą każdego mężczyzny.

Białe garnitury letnie praktyczne czy nie?

Praktyczne jeśli zakładasz je do pracy, trochę mniej, jeśli wybierasz się na wypad z kolegami. Z drugiej jednak strony len i jedwab są łatwe w czyszczeniu i z pewnością nie będziesz miał problemu z doprowadzeniem swojego garnitury do takiego stanu, jak wcześniej.