Eleganckie dodatki do garniturów

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że najlepszym ubraniem dla każdego mężczyzny jest garnitur. Jednak nawet najpiękniejszy zestaw mogą zepsuć dodatki. Co więc warto wybrać, aby zachować elegancki wygląd? Przeczytaj sam.

Zacznijmy od nieodłącznego elementu garnituru czyli koszuli. Pamiętaj, że musi być elegancka i najlepiej z długimi rękawami. Ewentualnym odstępstwem może być pora letnia. Musi być także kolorystycznie dopasowana. Młodzież jest na wygranej pozycji, gdyż może pozwolić sobie na eksperymenty kolorystyczne. Do garnitury w ciemnym kolorze, warto wybrać koszule jasne w delikatne prążki. Do czarnego pasuje beżowy, delikatnie różowy lub błękitny, do beżowego garnituru warto wybrać koszulę białą, a do prążkowanego gładkie. Jeśli chodzi o kołnierzyk, najlepszy będzie uniwersalny.

Obuwie powinno być klasyczne, skórzane i w jednym kolorze. Koniecznie sznurowane i posiadające delikatna podeszwę. Zapomnij o butach sportowych. Poświęć tez trochę czasu na wybór odpowiednich skarpet. Muszą być gładkie i w kolorze ton ciemniejszym od garnituru. Koniecznie wybierz długie. Nie ma nic bardziej niestosownego niż wystająca spod nogawki świetnego garnituru podczas siedzenia goła łydka.

Diabeł tkwi w szczegółach, więc pora na omówienie męskiej biżuterii. Koniecznie zastanów się, co chciałbyś mieć zawiązanego pod szyją. Krawat najlepiej wyraża męską osobowość. Inwestuj jedynie w te wykonane z jedwabiu. Jest wytrzymały i bardzo dobrze się układa. Jednak nie są odporne na zabrudzenia. To z kolei zaleta krawatów „sztucznych”. Jeśli szukasz urozmaicenia sportowej marynarki, wybierz krawat wykonany z wełny. Jeśli chodzi o desenie, uniwersalnym są sztuki szerokie, jednokolorowe, o ton ciemniejsze od koloru koszuli. Podobne wytyczne stosuje się do wyboru muchy. Jest bardziej funkcjonalna i bardziej swobodna. Pamiętaj o dobrej zasadzie: trzy kolory i dwa wzory. Garnitur, koszula i krawat lub mucha mogą mieć różne kolory, ale jedynie dwie z tych części mogą wyróżniać się deseniami.

Ważnym elementem garnituru są spinki do mankietów i krawata. Dodają swoistej elegancji. Jeśli zakładasz także zegarek albo sygnet, dostosuj do nich spinki. Nigdy nie zakładamy ich jednak do sportowej koszuli czy marynarki. Po pierwsze wyglądają śmiesznie a po drugie po prostu nie wypada. Nie mogą się także zbytnio wyróżniać. Powinny być w kolorze twojej obrączki bądź sygnetu, najlepiej matowe i prostokątne.

Na koniec pamiętaj, że do eleganckiego ubioru zakładamy wyłącznie skromny, skórzany pasek, najlepiej w kolorze wybranych przez nas butów.