Czarny garnitur taliowany a klasyczny

Właśnie stoisz przed trudnym i niewdzięcznym zadaniem wybrania garnituru? Dwoisz się i troisz, by wybrać najlepszy a nadal nie wybrałeś żadnego? Podpowiemy ci na co zwrócić szczególną uwagę i jakich błędów unikać zdecydowanie.

Taliowany czy klasyczny?
To pytanie zadaje sobie chyba każdy mężczyzna stojący przed wyborem garnituru. Jak dobrać ten właściwy dla sylwetki? Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli jesteś wysoki, szczupły to dobry dla ciebie będzie garnitur taliowany. Podkreśli atuty twojej sylwetki. Natomiast jeśli masz kilka zbędnych kilogramów, szerokie barki i jesteś dobrze zbudowanym mężczyzną, zdecydowanie lepiej będziesz wyglądał w marynarce o kroju klasycznym.

Teraz, kiedy wiesz już, jak wybierać najwyższa pora na zakupy! Pamiętaj o kilku ważnych sprawach a z pewnością będą one udane. Dobrze dopasowany do sylwetki garnitur to nie połowa a cały sukces.

Rozmiar garnituru
Wybierając się do sklepu masz do wyboru garnitury, które dostaniesz „od ręki” i te, na które będziesz musiał poczekać nawet kilka tygodni, tzw. „szyte na miarę”. Nie da się ukryć, że te drugie są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Wiesz, że wszystko będzie leżało na tobie jak ulał. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na czekanie, koniecznie dobrze dobierz rozmiar. Oczywiście możesz się tu całkowicie zdać na sprzedawców ale zdecydowanie lepiej jest znać chociaż podstawy. Garnitury najczęściej występują w trzech rozmiarach, tzw. przedziałach rozmiarowych. Pierwszy, najpopularniejszy i standardowy, zawiera rozmiary od 40 do 70. Drugi, jest dla osób decydowanie szczupłych i wysokich – są to rozmiary od 88 do 110. Trzeci natomiast, przeznaczony dla osób dobrze zbudowanych – rozmiary od 24 do 30.

Jak szybko i skutecznie dowiedzieć się, jaki jest odpowiedni dla Ciebie? To proste! Wystarczy zmierzyć swój:
– wzrost – stań przy ścianie bez butów i zmierz swój wzrost do czubka głowy.
– obwód klatki piersiowej – weź metr i w najszerszym miejscu klatki piersiowej zmierz obwód.
– obwód pasa – w najwęższym miejscu zmierz obwód talii.
– długość nogi – aby to zrobić, należy zmierzyć odległość od kości biodrowej do stopy. Otrzymany w ten sposób wynik to nic innego jak długość nogawki Twoich garniturowych spodni.